Jaki prezent dla muzyka?

muzyczny zegar
Zegar w formie koła kwintowego od AkuGitara

Prezent dla muzyka – co wybrać?

Chcesz obdarować prezentem kogoś, kogo największą pasją jest muzyka i nie wiesz co masz kupić, żeby był zadowolony a jednocześnie nie chcesz wydać zbyt wielu pieniędzy? Problem z prezentami jest dość częsty, gdyż nigdy nie wiadomo, czy coś, co kupimy będzie w czyimś guście. A muzycy to ludzie, którzy chcą się wyróżniać a więc lubią różnego rodzaju spersonalizowane gadżety (pod warunkiem, że są dobrej jakości!) i generalnie raczej są indywidualistami.

Możemy oczywiście kupić bilet na koncert, najnowszą płytę ulubionego muzyka czy abonament do portali muzycznych typu Spotify.

Możemy zakupić coś typowo praktycznego i co na pewno się przyda – kostki do gitary, komplet zapasowych strun, środki do pielęgnacji instrumentu itp. Jednak i tutaj możemy nie trafić z prezentem bo każdy muzyk ma swoje przyzwyczajenia i ulubione struny czy kostki, których używa. Oczywiście możemy zapytać, co konkretnie kupić ale wtedy tracimy ważny element prezentu – niespodziankę.

Rynek gadżetów dla muzyków stale się powiększa. Są już polskie strony i sklepy internetowe, które oferują nie tylko typowe breloczki, pendrive’y, kubki, torby czy koszulki ze śmiesznymi tekstami ale także bardziej wysublimowane gadżety jak np. biżuterię muzyczną, muchy i krawaty w nutki czy gitary.

Jeśli wiesz, że Twój znajomy muzyk posiada w swoim domu zwykły, niczym nie wyróżniający się zegar ścienny, który na dodatek zakłóca ciszę jednostajnym tykaniem, to świetnym pomysłem wydaje się być zakupienie zegara w formie gadżetu muzycznego. Możesz skorzystać z oferty sklepu AkuGitara i kupić zegar w formie koła kwintowego z bezgłośnym „płynącym” mechanizmem, nadający się zarówno do sypialni jak i do studia nagrań.

Ostatnio obserwuję nowy trend, który przychodzi do nas z zagranicy, by nosić bransoletki zrobione ze strun gitarowych. Muszę przyznać, że wygląda to bardzo dobrze i robi niesamowite wrażenie!

Z droższych prezentów ciekawą opcją jest bezprzewodowy głośnik, np marki JBL, który sprawdzi się w wielu sytuacjach. Można go zabrać ze znajomymi nad jezioro i rozkręcić tam niezłą imprezę 😉 Głośniki te naprawdę dają radę i często są wykorzystywane w plenerze do odtwarzania muzyki dla nawet większego grona osób. W dodatku niektóre wersje są wodoodporne, co czyni je bardzo praktycznymi w każdej sytuacji.

Oczywiście chyba każdy ucieszyłby się z gramofonu wraz z zestawem płyt winylowych albo chociaż dobrych słuchawek do biegania. 🙂

Daj proszę znać w komentarzu, jeśli masz jeszcze jakiś pomysł na prezent dla muzyka!