Kurs gry na ukulele – nauka gry na ukulele od podstaw!

Kurs gry na ukulele

Wyobrażasz sobie, jak wyglądała nauka gry na instrumentach, gdy nie było internetu? Trzeba było znaleźć ogłoszenie w gazecie, zadzwonić pod wskazany numer i umówić się na lekcję. A co, jeśli w naszej miejscowości nie było nauczycieli? Można było dojeżdżać na lekcje do większego miasta albo próbować uczyć się samemu…

Dzisiaj jest mnóstwo darmowych lekcji na YouTube, można także się umówić na indywiduwalne lekcje zdalne z nauczycielem, który mieszka w innej części kraju a nawet… świata. Minusem lekcji na YouTube jest to, że wiedza w nich zawarta nie jest w żaden sposób usystematyzowana i poukładana w jakiś sensowny ciąg, który ułatwiłby cały proces nauczania. Poza tym trzeba stracić mnóstwo czasu w poszukiwaniu wartościowych materiałów i przede wszystkim umieć je wyselekcjonować spośród całej masy darmowych materiałów edukacyjnych. Druga opcja jest bardzo atrakcyjna ale również posiada wady. Po pierwsze bardzo trudno o wolne terminy u dobrych nauczycieli. Po drugie cena lekcji indywidualnych jest dość wysoka.

Czy jest jakaś alternatywa? Tak – kurs ukulele online!

Kurs gry na ukulele – co zyskasz?

Kurs ukulele online łączy w sobie dwie kluczowe zalety: jest relatywnie tani oraz jest dostępny w każdym miejscu i czasie. Wystarczy łącze internetowe i komputer a nawet smartfon. Lekcje są nagrane w odpowiedniej kolejności tak, żeby krok po roku prowadzić ucznia przez kolejne etapy procesu nauki i wprowadzać w coraz to bardziej zaawansowane techniki gry i zagadnienia teoretyczne. Cały proces nauczania jest bardzo dobrze przemyślany i oparty na wieloletnim doświadczeniu nauczyciela, co gwarantuje doskonałe wyniki w nauce. Do lekcji można wielokrotnie wracać i dostosować tempo ich przerabiania do swoich możliwości i ograniczeń czasowych. Po prostu uczysz się, kiedy chcesz.

Co zawiera UkuKurs – kurs gry na ukulele?

UkuKurs 1 zawiera całą wiedzę, niezbędną do nauki gry na podstawowym a także rozszerzonym poziomie. Poznasz podstawy teorii muzyki, dzięki którym będziesz rozumieć, co grasz oraz zaczniesz się posługiwać terminami muzycznymi taki, jak to robią profesjonalni muzycy po szkołach muzycznych.

W następnych lekcjach poznasz podstawowe akordy w kontekście konkretnych tonacji, a zatem nie będzie to po prostu lista akordów bez jakiegokolwiek powiązania harmonicznego. Moim zdaniem akordy najlepiej jest sobie przyswajać w ścisłym powiązaniu z kontekstem harmonicznym, np. progresja akordów C Am F G albo D G A D – coś Ci to mówi? To jest dość charakterystyczny i często powtarzalny zestaw akordów, zbudowanych na pewnych stopniach gamy C-dur w pierwszym przypadku i D-dur w drugim przypadku. W praktyce oznacza to, że w każdej tonacji mamy pewien ograniczony (najczęściej do siedmiu) zasób akordów, którymi zwykle operujemy w piosenkach, oraz to, że pewne akordy występują ze sobą w parze a pewne nie albo rzadko. Ja to nazywam workiem z akordami a prosta piosenka przeważnie opiera się na kombinacji tych kilku akordów. Ile mamy dźwięków? 12. Tyle samo mamy tonacji a co za tym idzie worków z akordami. Ot, cała muzyka.

Pierwsza część kursu, oprócz podstawowych akordów, zawiera także wskazówki, jak tworzyć „bicia”, jak grać palcami czy jak czytać tabulaturę.

W jakiej formie jest kurs?

Kurs ukulele online to produkt w całości internetowy. Po wykupieniu kursu, otrzymasz maila z hasłem do panelu kursanta. Wystarczy się zalogować i przerabiać kolejne lekcje, w dowolnie przez siebie wybranym czasie i miejscu. Warunkiem jest tylko dostęp do internetu i laptop/komputer/tablet/smartfon. Ukukurs 1 składa się z wprowadzenia i 7 lekcji, trwających po kilkanaście minut każda.

Ile to kosztuje?

Cena kursu online UkuKurs 1 to jedyne 148,50 zł, za które otrzymujesz nieograniczony dostęp do lekcji oraz śpiewniki do pobrania. Sam zdecyduj, czy tę kwotę zainwestować w swój rozwój muzyczny i nauczyć się grać na UKULELE.

Jak otrzymać dostęp do lekcji?

Kurs gry na ukulele UkuKurs 1 dostępny jest tutaj:

kurs gry na ukulele online od podstaw
kurs gry na ukulele online od podstaw

Posted in Ukulele and tagged , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.