Bartosz Kieliś

Gitarzysta, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, instruktor, youtuber, twórca marki AkuGitara.

Kilka słów o mnie...

Cześć, jestem Bartek,

moją największą pasją jest muzyka a w szczególności gra na gitarze akustycznej. Będę się z Tobą dzielił swoim kilkunastoletnim doświadczeniem, abyś i Ty mógł osiągnąć wyżyny w grze na tym wspaniałym instrumencie! Sam kiedyś byłem początkujący, dlatego wiem, jak dużo daje granie z kimś bardziej doświadczonym. To jedna z najszybszych dróg do rozwoju muzycznego, czego Ci z całego serca życzę.

Pierwszy raz na scenę wyszedłem bardzo późno, gdyż wcześniej po prostu uważałem, że nie powinienem występować bez wykształcenia muzycznego. Czułem się niekompetentny, jeśli chodzi o teorię muzyki i to mnie blokowało, ale w końcu stało się i wystąpiłem ze znajomymi na Przeglądzie Piosenki Studenckiej „Pryzmat” w Legnicy. Jury postanowiło nam, debiutantom, przyznać II miejsce, a I miejsce zachować dla zespołu z doświadczeniem i dorobkiem płytowym na koncie. Potraktowałem to za duży sukces, który dodał mi pewności siebie i wiary w to, że na scenie liczą się przede wszystkim umiejętności.

Grałem na jednej scenie z muzykami, którzy ukończyli Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (słynną „jazzówkę”) i odnoszą obecnie sukcesy na polskiej scenie muzycznej. To było niesamowite doświadczenie i ogromny krok do przodu. Wyjątkowo dużo sił dodały mi wówczas słowa gitarzysty zespołu – Kuby: „Bartek, Ty powinieneś być muzykiem!” Dziękuję, dzięki Wam uwierzyłem w to, że mogę grać z najlepszymi.

Dzięki koncertom przed zgromadzoną we wrocławskich pubach i kawiarniach publicznością zacząłem nabierać coraz większej pewności siebie na scenie. Granie na żywo przed licznym audytorium to coś, o czym od zawsze marzyłem, jednocześnie strasznie się tego obawiając…

Teraz pragnę przekazać Ci swoją wiedzę i umiejętności, które zdobywałem przez wiele lat gry i osobistej edukacji w zakresie muzyki rozrywkowej. Chcę to robić w możliwie najprostszy i najbardziej praktyczny sposób ze szczególną dbałością o jakość nauczania – chciałbym, by z tego słynęła marka AkuGitara.

Zapraszam Cię do mojego świata gitary akustycznej i ukulele!

Chcesz się dowiedzieć więcej o mnie i mojej historii? Przeczytaj Muzyczny architekt, czyli jak zamienić pracę w pasję.

Moje muzyczne projekty

Pewnego razu, przeglądając YouTube natknąłem się na kanał Maćka Czemplika – znanego wrocławskiego gitarzysty. Przesłuchałem i obejrzałem kilka świetnie zaaranżowanych i zmontowanych coverów i zapragnąłem stworzyć swój kanał z coverami. Od pomysłu szybko przeszedłem do czynu. Tak powstało AkuGranie – kanał, na którym nagrywam akustyczne covery we własnych aranżacjach. Zadanie to wymaga opanowania kilku umiejętności: grania na gitarze, obróbki dźwięku i obróbki video. Wszystko to mi sprawia ogromną radość i mógłbym siedzieć godzinami, poświęcając się tej pracy, więc kanał i pasja do nagrywania się rozwijają.

AkuGranie – YouTube

AkuGranie – Facebook

Artosh to projekt muzyczny, w którym piszę, komponuję i nagrywam swoje autorskie piosenki.

Artosh – YouTube

Contemptree to projekt muzyczny, współtworzony z moją żoną Karoliną.

Contemptree – YouTube

A Co Mi Tam to zespół, który założyliśmy, aby grać piosenki podczas Poetyckiego Dżem Session, które odbywało się co miesiąc we wrocławskich pubach.

A Co Mi Tam – YouTube

Kilka słów od innych...