Pomysły na prezent dla gitarzysty

Wstęp

Boże Narodzenie, urodziny, imieniny to okazje, by, oprócz złożenia życzeń, podarować najbliższym, rodzinie, przyjaciołom drobny upominek. Najlepiej, jeśli prezent będzie spersonalizowany, czy dopasowany do konkretnej osoby. Jeśli czyjąś pasją jest muzyka, to z całą pewnością stanowi ona część duszy tego człowieka. W takim przypadku najlepszym pomysłem będzie podarowanie czegoś, co trwale łączy się z muzyką.

Co na prezent dla gitarzysty?

Dla gitarzysty najlepszym pomysłem byłaby nowa gitara 😁, jednak jest to najczęściej zbyt duży wydatek, jak na prezent. Poza tym często nie wiemy, o jakim konkretnie modelu teraz marzy nasz gitarzysta.

Obrazy drewniane

obraz gitara drewniany
obraz drewniany gitara akordy
obrazy drewniane

Obrazy drewniane to niebanalny pomysł na prezent, który nadaje się do udekorowania każdego wnętrza. Jasne drewno brzozowe w połączeniu z precyzyjnie wygrawerowanymi diagramami akordowymi na gitarę mogą z powodzeniem służyć jako ściągawka do nauki chwytów dla gitarzystów a przy okazji nadadzą wyjątkowego charakteru wnętrzu domu, mieszkania, biura czy muzycznego studia nagrań.

Muzyczny planer

muzyczny planer gitara prezent dla gitarzysty
muzyczny planer gitara prezent dla gitarzysty
muzyczny planer gitara prezent dla gitarzysty

Dobrym pomysłem na prezent dla gitarzysty może być coś użytecznego, a jednocześnie związanego z instrumentem, np. Muzyczny planer. Za pomocą tej książeczki można sobie zaplanować nie tylko codzienne obowiązki, ale także ćwiczenie z instrumentem. Smaczku dodają kolorowe przekładki z akordami, „biciami” , teorią muzyki i wszystkim, co gitarzysta na każdym poziomie umiejętności powinien mieć zawsze pod ręką. Gdy dodamy do tego cytaty, motywujące do robienia postępów, otrzymujemy idealny gadżet, który powinien zadowolić każdego gitarzystę.

Plakat z akordami

Kolejnym świetnym pomysłem jest Plakat z akordami. Na formacie 50x70cm (B2) mieści się cała najważniejsza wiedza na temat akordów, które można zagrać na gitarze a także masa innych przydatnych informacji, m.in: układ dźwięków na gryfie, składniki akordów, przewroty akordów, schematy przesuwne, koło kwintowe, interwały, podstawowe rytmy i „bicia” na gitarę.

Plakat został starannie zaprojektowany i wydrukowany na najwyższej jakości papierze. Biel, czerń, szarości i pomarańczowe akcenty, spójne z firmowym kolorem AkuGitara będą pasowały do każdego wnętrza. Plakat można włożyć w ramę lub antyramę i powiesić na ścianie lub postawić na komodzie, czy też biurku. Bardzo dobrej jakości ramy w tym rozmiarze oferuje, np. Ikea.

plakat gitara akordy prezent dla gitarzysty
plakat akordy gitara prezent dla gitarzysty
plakat akordy gitara prezent dla gitarzysty

Kubek z akordami

Miłym dodatkiem do prezentu będzie Kubek z akordami, w którym można zaparzyć swoją ulubioną herbatę czy też zrobić czekoladę na gorąco. Na kubku znajdują się wszystkie najważniejsze akordy, co z pewnością spodoba się każdemu gitarzyście. 🙂

Chwyć mnie - kubek gitara akordy prezent dla gitarzysty
Pakiet kursów online do nauki gry na gitarze

Lekcje lub kurs online gry na gitarze

Jeśli ktoś się dopiero uczy grać na instrumencie, można też pomyśleć o prezencie w postaci wykupienia kilku lekcji stacjonarnych lub online u dobrego nauczyciela. Ciekawą ofertę online stanowią także kursy online na gitarę, dzięki którym można w zaciszu domowym, w wybranym przez siebie czasie, studiować grę na gitarze, bazując na materiale, przygotowanym przez doświadczonego nauczyciela. Dobry kurs online jest tak przygotowany, by przeprowadzić kursanta krok po kroku przez wszystkie najważniejsze etapy nauki gry na gitarze.

Dobrym rozwiązaniem na początek jest kurs Solidne Podstawy Gry Akordowej, dzięki któremu kursant ma szansę zapoznać się z podstawami gry na tym wspaniałym instrumencie. Dla osób już grających na gitarze najlepiej sprawdzi się cały Pakiet kursów, prowadzący od podstaw po najbardziej zaawansowane techniki. O skuteczności kursu świadczą opinie kursantów:

Podsumowanie

Podsumowując, wybierzmy coś spersonalizowanego i coś, co będzie przydatne w codziennych ćwiczeniach dojrzewającego muzyka, tak, aby nasz prezent był potwierdzeniem i wsparciem dla jego talentu i zdolności. Czy może być w życiu coś piękniejszego niż pasja, czyli miłość do.. no właśnie. W naszym przypadku jest to muzyka, konkretnie muzyka, która wybrzmiewa po szarpnięciu strun. I niech ta pasja się rozwija, bo świat potrzebuje ludzi żywych, ludzi z pasją.

Posted in Porady, Inne and tagged .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *