Pomysły na prezent ukulele

Wstęp

Boże Narodzenie, urodziny, imieniny to okazje, by, oprócz złożenia życzeń, podarować najbliższym, rodzinie, przyjaciołom drobny upominek. Najlepiej, jeśli prezent będzie spersonalizowany, czy dopasowany do konkretnej osoby. Jeśli czyjąś pasją jest muzyka, to z całą pewnością stanowi ona część duszy tego człowieka. W takim przypadku najlepszym pomysłem będzie podarowanie czegoś, co trwale łączy się z muzyką.

Gadżety na prezenty związane z ukulele

Dla gitarzysty najlepszym pomysłem byłoby nowe ukulele 😁, jednak jest to najczęściej zbyt duży wydatek, jak na prezent. Poza tym często nie wiemy, o jakim konkretnie modelu teraz marzy nasz ukulelista.

Muzyczny planer

Muzyczny planer ukulele
Muzyczny planer ukulele
Muzyczny planer ukulele

Dobrym pomysłem na prezent dla osoby, grającej na ukulele, może być coś użytecznego, a jednocześnie związanego z instrumentem, np. Muzyczny planer. Za pomocą tej książeczki można sobie zaplanować nie tylko codzienne obowiązki, ale także ćwiczenie z instrumentem. Smaczku dodają kolorowe przekładki z akordami, „biciami” , teorią muzyki i wszystkim, co każdy adept ukulele powinien mieć zawsze pod ręką. Gdy dodamy do tego cytaty, motywujące do robienia postępów, otrzymujemy idealny gadżet, który powinien zadowolić każdego.

Plakat z akordami

Kolejnym świetnym pomysłem jest Plakat z akordami. Na formacie 50x70cm (B2) mieści się cała najważniejsza wiedza na temat akordów, które można zagrać na ukulele a także masa innych przydatnych informacji, m.in: układ dźwięków na gryfie, rodzaje ukulele, akordy, schematy przesuwne, koło kwintowe, progresje akordów, podstawowe rytmy i „bicia” na ukulele. Do wyboru są 4 różne kolory w odcieniach pastelowych: pomarańczowy, niebieski, turkusowy i różowy.

Plakat został starannie zaprojektowany i wydrukowany na najwyższej jakości papierze. Biel, czerń, szarości i pomarańczowe akcenty, spójne z firmowym kolorem AkuGitara będą pasowały do każdego wnętrza. Plakat można włożyć w ramę lub antyramę i powiesić na ścianie lub postawić na komodzie, czy też biurku. Bardzo dobrej jakości ramy w tym rozmiarze oferuje, np. Ikea.

plakat akordy ukulele niebieski
plakat ukulele akordy różowy
plakat ukulele akordy

Kubek z akordami

Miłym dodatkiem do prezentu będzie Kubek z akordami, w którym można zaparzyć swoją ulubioną herbatę czy też zrobić czekoladę na gorąco. Na kubku znajdują się wszystkie najważniejsze akordy, co z pewnością spodoba się każdemu, kto gra na ukulele. 🙂

Kubek ukulele UkuleLove - kubek z akordami ukulele
kurs online ukulele - pakiet

Lekcje lub kurs online gry na ukulele

Jeśli ktoś się dopiero uczy grać na instrumencie, można też pomyśleć o prezencie w postaci wykupienia kilku lekcji stacjonarnych lub online u dobrego nauczyciela. Ciekawą ofertę online stanowią także kursy online na ukulele, dzięki którym można w zaciszu domowym, w wybranym przez siebie czasie, studiować grę na ukulele, bazując na materiale, przygotowanym przez doświadczonego nauczyciela. Dobry kurs online jest tak przygotowany, by przeprowadzić kursanta krok po kroku przez wszystkie najważniejsze etapy nauki gry na instrumencie.

Dobrym rozwiązaniem na początek jest kurs UkuKurs 1, dzięki któremu kursant ma szansę zapoznać się z podstawami gry na ukulele Dla osób bardziej doświadczonych najlepiej sprawdzi się cały Pakiet kursów, prowadzący od podstaw po najbardziej zaawansowane techniki.

Podsumowanie

Podsumowując, wybierzmy coś spersonalizowanego i coś, co będzie przydatne w codziennych ćwiczeniach dojrzewającego muzyka, tak, aby nasz prezent był potwierdzeniem i wsparciem dla jego talentu i zdolności. Czy może być w życiu coś piękniejszego niż pasja, czyli miłość do.. no właśnie. W naszym przypadku jest to muzyka, konkretnie muzyka, która wybrzmiewa po szarpnięciu strun. I niech ta pasja się rozwija, bo świat potrzebuje ludzi żywych, ludzi z pasją.

Posted in Porady, Inne and tagged .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *